Bayadır yazmamışız, niye söylemiyörsün?

Bazen yazacak çok şey birikir, siktir edersin. Bazen de hiçbir şey olmaz, öyle boş boş bakarsın yanıp sönen imlece. İmece değil, imleç: Şu an ne yazarsam benden önce davranıp at gibi koşturan garip çubuk. Hihi.

Günler, Derin bir Ege‘nin ortasında geçiyor. Çok güzel kokuyorlar. Derin biraz mız mız mız mız (x3840) ama bir insana mızmızlık bu kadar yakışsın, hayret! Anaa ya-za-mı-yo-rum!? Hakkaten yazmak da yüzmek, ip atlamak yahut bisiklete binmek gibi unutulmasa da en azından eski tadı vermeyen eylemlere benziyor. Sanki bloğu çocukken açmışım da şu an çok büyümüşüm gibi. Twitter beni olgunlaştırdı lkjdsakldjs

Aklımın sınırları, ülkede yaşananları algılamaya yetmiyor bazı bazı. Memet Ali Alabora, hükümete karşı silahlı isyan suçundan yargılanacakmış. Bunlar, güzel bakan bir çift zümrüt yeşili gözü silah olarak algılıyorsa demek.. Algınızın orta yerine sçabilir miyim izninizle?

Direniş güzeldi, keşke her gün her yer Taksim olsaydı..

Denizden tatlı bir esinti odanın içini dolduruyor şu an. Balkonlarda koyu muhabbet, kahkahahaha, tabak, çatal, iskambil oyunu, çocuk, bisiklet, scooter, ağustos böceği sesleri. Güneydoğulu yan komşu bizi çeşitli yemeklerle ödüllendiriyor epeydir. Ve 30 yıldır İzmir’de yaşamış ve bugüne dek kendini sapına kadar bu topraklara ait hissetmiş olan bendenize ne de güzel hatırlatıyor köklerini. Hayat, bol yağ, salça ve etle çok gizel. Ay siz nasıl vejetaryen oluyorsunuz kız?

Yalnız şu an resmen AŞIRI yazmışım gibi geldi. Twitter’ı kullanmaya başlamadan önce yasal uyarı yapmalılar: uzun uzun yazma yeteneğinin ağzını burnunu kırıyor.

Belieber’cilerin ölsün, haştankların kurusun vicdansız tivitır!

Advertisements